اجرای لوله گذاری دفع آبهای سطحی از تقاطع غیر همسطح شهیدان یغمور تا رودخانه چنار راهدار

شهردار منطقه نُه شیراز :
با عنایت به آبگرفتگی مجاورت تقاطع غیرهمسطح شهیدان یغمور و آسیب به تعدادی از واحدهای مسکونی شهرک های فرهنگیان، هویزه، رشد و ..... و مسبوق به سابقه بودن این اتفاق در سالهای گذشته، و ورود حجم بالای روان آب از بالادست ازجمله ارتفاعات دراک و فرهنگ شهر و شمال کمربندی، شهرداری منطقه نُه شیراز با مطالعه طرح دفع آب های سطحی محدوده مورد نظر و تٲیید مدیریت آب های سطحی، اقدام به اصلاح مسیر عبور سیلابهای سرازیر به این منطقه نموده است.
 میرزائی گفت: در فاز اول لوله گذاری به طول یک کیلومتر، از انتهای خیابان هویزه آغاز و در مجاورت کمربندی ادامه و پس از عبور از خیابان رشد شمالی و بلوار یاوران، در تقاطع خیابان شهید پوربهمن به شبکه دفع آبهای سطحی متصل می گردد.
 شهردار منطقه نُه افزود؛ همچنین با توجه به حجم بالای روان آب از بالادست، و احتمال مخاطره و ایجاد مشکل در بافت مسکونی ضلع شرق خیابان شهید پوربهمن در سالهای آتی، مسیر عبور لوله اصلی اصلاح و بجای عبور از این بلوار، مسیر جدید از بعداز تقاطع غیرهمسطح شهیدان یغمور آغاز و با ادامه مسیر، وارد بلوار فرزانگان شده و تا رودخانه چنارراهدار ادامه خواهد داشت. *وی* گفت؛ این مسیر دارای یکهزار و هفتصد متر طول و هم اکنون در دست اجراست. قطر لوله بتنی استفاده شده در این مسیر، دوهزار میلیمتری است و ان شاءالله معضل آبگرفتگی شهرکهای مورد اشاره، در سالهای آتی مرتفع خواهد شد.
 شهردار منطقه نُه در پایان ضمن سپاس از شهردار شیراز به جهت دستور و تاکید بر انجام عملیات این پروژه، گفت؛ از نکات بارز این پروژه حفاری با عمق هشت و نیم متر و عرض شش متر است، افزود سطح بالای آب و ریزشی بودن خاک و عبور تاسیسات، موانعی است که کار را در این شرایط دشوارتر نموده است

منبع : شهرداری منطقه نه شیراز
۱۵۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است